Gorski kotar na dlanu

Bjelolasica je najviša planina u masivu Velike Kapele, s vrhom Kulom 1534 m nv, ujedno i najvišim vrhom Gorskog kotara. Svoje ime ne duguje bijelim lasicama već ime je dobila po svom uskom i dugom hrptu planine. Koji je zimi stalno pod snijegom i ističe se iznad bogatih i gustih šuma Gorskog kotara.
Tridesetak članova PD Pazinke iskoristili su listopadno bablje ljeto za izlet u Gorski kotar i osvajanje vrha Bjelolasice.
Krenuli smo iz Vrbovske poljane dužim i lakšim usponom preko planinarskog skloništa Jakob Mihelčić do vrha Kula.
Sa samog vrha uživali smo u pogledu na Klek, slovenski Snežnik, Risnjak, Snježnik, Bijele i Samarske stijene, Ravnu Goru, greben Velebita…
Nakon spusta strmijim dijelom planine nastavili smo hodanje prema planinarskoj kući Janjčarica, nažalost trenutno devastiranoj i van funkcije, do našeg slijedećeg cilja Matić poljane i spomenika preminulim partizanima.
Naša vodičkinja Larisa Močibob. upoznala nas je sa tragičnim događajem i povijesti tog kraja.
Lijep i zanimljiv izlet zaključili smo druženjem u Planinskom raju u Begovu Razdolju.

Ostale slike pogledajte na FB stranici PD Pazinke

https://www.facebook.com/planinarskodrustvopazinka.pazin