Mala planinarska škola u Opatiji

Planinarsko društvo „Opatija“ poziva djecu između 9 i 12 godina da se upišu u 1. Malu planinarsku  školu, koju uz financijsku podršku Grada Opatije i Istarskoga planinarskog saveza organizira u travnju i svibnju 2016. godine. Maksimalan je broj sudionika 30. Polaznici će steći osnovna znanja o planinarskoj opremi, orijentaciji, kretanju i boravku u planini, planinarskoj etici i ponašanju, planiranju izleta, povijesti planinarstva i alpinizma, osnovama meteorologije i opasnostima u planini te se upoznati s osnovama penjanja i speleologije. Predavanja se održavaju uglavnom u Planinarskom domu „Poklon“, kojim Planinarsko društvo „Opatija“ upravlja, a tek manjim dijelom u opatijskoj Vili „Antonio“. Glavni dio aktivnosti održava se na otvorenome na području Učke, a organiziran je i jedan izlet vlakom u Gorski kotar. Svi su izleti jednodnevni, osim zadnjeg vikenda, kada će se održati dvodnevna vježba i polaznici moraju obvezatno prespavati u Planinarskom domu „Poklon“.

 

Školarina iznosi 150,00 kn, a prijave se primaju redom kojim su zaprimljene do popunjenja mjesta na službenu adresu e-pošte Društva: pdopatija@yahoo.com. Više informacija možete doznati u privitku ili od voditeljice Škole Ivane Eterović (098/176-3498).

 

Ivana Eterović

Voditeljica Škole

 

plakat MPŠ zadnja

5d_Letak MPŠ 2016