Općina Cerovlje i Pd Pazinka organiziraju 6. festival pješačenja u Borutu u utorak 8.10.2019.

Na inicijativu Općine Cerovlje te uz entuzijazam i trud pojedinih mještana Boruta, tijekom 2013. i 2014. nastale su dvije pješačke staze na području Boruta. U 2014. godini održan je 1. pohod po novooznačenim stazama pod imenom 1. Festival pješačenja. Tada je odlučeno da će se festival održavati svake godine. Program 6. Festivala pješačenja predviđen je ruta :

 Borut – staza Sv. Kocijana – Paz – Borut (za sve sudionike) ;

staza je lagana, predviđeno vrijeme hodanje je 4-5 h . Dužina kružne staze je 13 km.

 Nakon povratka u Borut dio grupe koja želi odlazi preko staze Sv. Silvestra do Draguća i natrag do Boruta (cca 10 km).

 Mjesto i vrijeme okupljanja: 9,00 – željeznička postaja Borut

 Hrana i piće: iz ruksaka.

Vođenje: Loredana Šperanda 0919507501 i Gracijela Grubiša 0996585693

Napomena: dolaskom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje u pohodu; te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost. Organizator zadržava pravo promjene programa s obzirom na vremenske prilike i ostale nepredviđene okolnosti.