Pd Pazinka organizira pohod na Triglavska jezera 18.-19.8.2018.

Prijevoz: autobus  Mjesto i vrijeme okupljanja: 4.45-5.00 autobusna stanica Pazin Polazak: 5.00 h

Opis pohoda:  1. dan 18.8.2018. subota Vožnja autobusom do Ukanca (Bohinjsko jezero). Pohod počinjemo od Koče pri izviru Savice (653 m/nv) kroz Komarču do Črnog jezera (1294 m/nv) . Nakon 3,5-4 h hoda dolazimo do Koče pri Triglavskih jezeri (1685 m/nv) . Smještanje u dom i pauza za ručak. Nakon odmora krećemo u obilazak ostalih Triglavskih jezera (Dvojno jezero, Močivec, Jezero v Ledvicah..) Povratak u dom, noćenje.

2.dan 19.8.2018. nedjelja – U 7,30 krećemo prema Komni. Nakon cca 3 h hoda dolazimo do Komne (dom na Komni) gdje ćemo napraviti pauzu za odmor i ručak. Nakon ručka i odmora krećemo prema Koči pri izviru Savice cca još 2 h hoda.

Pohod je kondicijski zahtjevan i tehnički nezahtjevan.

Oprema: standardna za srednjogorje, zaštita od sunca, kiše i vjetra; čeona lampa, štapovi; osobni dokumenti – osobna i planinarska iskaznica

Hrana i piće: dom je opskrbljen hranom i pićem (u ruksaku hrana za prvi i drugi dan hodanja)

Smještaj: sobe imaju posteljinu (nije potrebno nositi vreće za spavanje);

Vodiči: Patricija Jedrejčić i Alberto Jedrejčić

CIJENA SMJEŠTAJA:     14,00 Eura +1,7eur (boravišna pristojba)

CIJENA PRIJEVOZA: 200,00 kn

PRIJAVE: do 31.7.2018., na tel. Patricija – 098 96 55 760; (u popodnevnim satima)

Napomena: prijavom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje u pohodu; da je član HPS; te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost. Organizator zadržava pravo promjene programa s obzirom na vremenske prilike i ostale nepredviđene okolnosti. Pohod je sufinanciran sredstvima Istarske županije iz projekta “Edukacijom i kretanjem do zdravlja”.