Pješačenje na Perun – 12.1.2020.

Planinarenja na PERUN, 12.1.2020.

Mitsko povijesna staza Mošćenička Draga – Trebišća – vrh Perun 880 mnv – Mošćenice – Mošćenička Draga

Polazak sa autobusnog kolodvora Pazin u 7,00 h

Prijevoz: osobnim automobilima

Opis izleta: Pješačenje počinje iz Mošćeničke Drage (parking kod rotora) te se cestom uspinje do mjesta Potoki. Tamo započinje povijesno edukacijska staza koja uz naselja Trebišća i Potrebišća dovodi nas do vrha Perun te zatim kružnom stazom spuštamo se u Mošćenice i dalje do Mošćeničke drage.

Staza je srednje teška, tehnički nezahtjevno, kondicijski srednje zahtjevno s visinskom razlikom hoda od 880 m.

Vrijeme izleta: ukupno 6 – 7 h

Oprema: standardna planinarska oprema, hrana iz ruksaka, važeća planinarska iskaznica.

U slučaju lošeg vremena izlet će biti odgođen.

Vodiči: Igor Gržinić (0989835509) i Loredana Šperanda (0919507501)

Prijave: do 10.01.2020. na telefon vodiča u popodnevnim satima.

Napomena:

Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s planom i zahtjevima izleta i da je s njime suglasan, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da je član  HPS-a s uplaćenom članarinom za tekuću godinu, te da pristupa na izlet na vlastitu odgovornost.