Pješačenje “Putevima Supetaršćine” 24.3.2019.

Povodom šestog održavanja međunarodnog sajma „S klobasicom u EU“, na inicijativu mještana organizira se i ove godine, dana 24. ožujka 2019. godine pješačenje pod nazivom „Putevima Supetaršćine“. Za program pješačenja predviđena je ruta: Škola Sv. Petar u Šumi – Željeznička stanica – Tomažini – Veliki križ – Gljušćići – Dolinci – Kranjci – Kloštar. Staza je lagana, predviđeno vrijeme hodanja je 3:30 – 4 sata (uz stanku za marendu na Veliken križu, odakle se pruža prekrasan pogled prema Tinjanu, a na drugu stranu prema Učki). Dužina kružne staze je cca 10 – 12 km. Nakon dolaska u Kloštar, Pavlini će Vam ispričati bogatu i zanimljivu povijest istog, kao i poznatog supetarskog ulomka. Po želji nastavljamo zajedničko druženje u velikoj sportskoj dvorani uz degustaciju domaćih klobasica. Početak okupljanja: 9,30, sati, škola Sv. Petar u Šumi (centar) Mjesto i vrijeme polaska: 10,15 sati, škola Sv. Petar u Šumi (centar) Hrana i piće: iz ruksaka, a dodatno Općina Sv. Petar u Šumi organizira prigodnu zakusku po povratku u mjesto. Vođenje: Agata Dajčić 095 903 66 38 (molimo zvati iza 17:00 sati) Napomena: prijavom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje u pohodu; te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost. Organizator zadržava mogućnost promjene s obzirom na vremenske uvjete i druge nepogodnosti.