Pješačenje “Putevima Supetaršćine” 4.3.2018. s početkom u 10,00 sati

Povodom petog održavanja međunarodnog sajma „S klobasicom u EU“, na inicijativu mještana organizira se dana 4. ožujka 2018. godine po prvi puta pješačenje pod nazivom „Putevima Supetaršćine“. Za program pješačenja predviđena je ruta:Škola Sv. Petar u Šumi – Željeznička stanica – Tomažini – Veliki križ – Gljušćići – Dolinci – Kranjci – Kloštar. Staza je lagana, predviđeno vrijeme hodanja je 3:30 – 4 sata (uz stanku za marendu na Veliken križu, odakle se pruža prekrasan pogled prema Tinjanu, a na drugu stranu prema Učki). Dužina kružne staze je cca 10 – 12 km.Nakon dolaska u Kloštar, Pavlini će Vam ispričati bogatu i zanimljivu povijest istog, kao i poznatog supetarskog ulomka.Po želji nastavljamo zajedničko druženje u velikoj sportskoj dvorani uz degustaciju domaćih klobasica.Početak okupljanja: 9,30, sati, škola Sv. Petar u Šumi (centar) Mjesto i vrijeme polaska: 10,00 sati, škola Sv. Petar u Šumi (centar) Hrana i piće: iz ruksaka, a dodatno Općina Sv. Petar u Šumi organizira „malu marendu“ na Veliken križu . Vođenje:

Agata Dajčić 095 903 66 38 i Karina Jurman 098 596 100 (molimo zvati iza 17:00 sati)Napomena: prijavom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje u pohodu; te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost. Organizator zadržava pravo promjene programa s obzirom na vremenske prilike i ostale nepredviđene okolnosti.