Planinarski izlet Brgudac -Korita– Šija – Vodička griža – Korita – Brgudac u nedjelju 12.9.2021.

Prijevoz osobnima automobilima.

Krećemo iz Pazina sa parkirališta iza autobusne stanice u 8,00 h.

Opis pohoda:

Po dolasku u Brgudac uspinjemo se planinarskom stazom do Korita te nastavljamo stazom prema Županj vrhu i Šiji. Staza koja nas vodi od planinarskog doma na Koritima do Šije izuzetno je prikladna za „ljetna“ planinarenja jer je položena u hladovini prekrasnih šuma.

Vrh Šija 1241 m/nv,  pripada Lisinskom planinarskom putu a u narodu je još poznat i pod imenom Gomila. Nakon Šije slijedi nam kraći uspon do Vodičke Griže te nakon toga povratak do Korita i silazak do Brguca.

Staza je kružna, dužine oko 19  km , 7-8 sati hoda s pauzama, što znači da je svrstavamo u umjereno kondicijski zahtjevnu K2 kategoriju te  tehnički nezahtjevnu (hodanje bez upotrebe ruku i pomagala). Staza je zanimljiva sa kraćim usponima i silascima (Brgudac 747 m/nv-Korita 1010 m/nv – Šija 1241 m/nv – Vodička griža 1143 m/nv- Korita 1010m/nv- Brgudac 747 m/nv) pa ukupno savladavamo oko 1000 m nadmorske visine.

 

Oprema:

Planinarska oprema standardna, prilagođena vremenskim uvjetima

Hrana i piće: hrana iz ruksaka, voda minimalno 2l (na putu ne postoji mogućnost nadopune vode)

Vodiči: Alberto Jedrejčić i Patricija Jedrejčić

Prijave: porukom koja sadrži ime i prezime na broj telefona 098 96 55 760 (u popodnevnim satima)

Napomene:

  • Svaki sudionik pristupa izletu na vlastitu odgovornost, mora imati plaćenu članarinu HPS-a.
  • Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka, te bacanje otpada po okolišu.
  • Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta prema uvjetima na terenu.
  • Tijekom izleta sudionik treba:

○ Skrbiti o svojoj sigurnosti i sigurnosti drugih planinara;

○ Postupati prema uputama glavnog vodiča;

○ Ponašati se u skladu s načelima planinarske etike;

○ Čuvati ugled planinarske udruge;

○ Biti odgovoran glavnom vodiču.

  • Svaki sudionik svojim pristupanjem izletu potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava

zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da izletu pristupa na vlastitu

odgovornost, da ima plaćenu članarinu Društvu, kao i da će se pridržavati plana izleta, uputa i odluka

glavnog vodiča.

  • Vodič ne snosi odgovornost za osobu koja se samovoljno udalji od vođene skupine, bez njegova znanja ili protivno njegovoj uputi.

Obzirom na situaciju sa pandemijom COVID-19 apeliramo na odgovorno ponašanje svih sudionika izleta a sve u skladu s preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera Civilne zaštite, Hrvatskog planinarskog saveza za boravak i kretanje u planinama (u svezi s COVID-19), te obvezu pridržavanja svih mjera zaštite.