Planinarenje na Pliš; nedjelja 25.2.2024.

-Prijevoz: osobni automobili

-Mjesto i vrijeme okupljanja: Autobusna stanica Pazin u 8:00 h

Vožnja iz Pazina prema okolici Platka, gdje se parkiramo.

Početak pohoda oko 9:00 h

-Vrijeme hodanja: oko 5 sati (kružna staza)

-Težina staze: tehnički i kondicijski srednje teška staza

-Oprema: Standardna oprema za nisko gorje, zaštita od sunca i kiše u skladu sa vremenskim prilikama.

-Hrana i piće: iz ruksaka

-Opis puta: Vozimo se od Pazina do polazne točke koja se nalazi na staroj cesti za Delnice, oko 3 km nakon skretanja za Platak, a oko 2 km prije Gornjeg Jelenja. Počinjemo dugi uspon šumskim putem prema vrhu Vela Pliš (1141 m.n.v.), potom slijedi vrh Mala Pliš (959 m.n.v.) nakon kojeg hodamo prema polaznoj točki gdje završavamo izlet.

-Vodič: Dalibor Jakovčić (098 168 4149)

Prijave: do 24.2.2024. porukom na telefon vodiča

-Napomena: Prijavom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu; da je član HPS-a, te da pristupa izletu na vlastitu odgovornost. Organizator zadržava pravo izmjene plana i programa izleta obzirom na objektivne i nepredvidive okolnosti na samom izletu, te u slučaju loših vremenskih uvjeta ima pravo otkazati ili odgoditi izlet.