Planinarski izlet na Skitaču 17.11.2019.

Skitamo Skitačom, 17. studenog 2019.

jednodnevni planinarski izlet, nedjelja 17. studenog 2019.

Opis ture: 

Okupljanje u Brovinju (iznad Koromačna) od 8.45 h.

U 9.00 krećemo prema Skitači; dolazimo do Velog kola, kratko se zadržavamo. Skrećemo lijevo od Kola te dolazimo do Crkve svetog Mateja. Radimo kraću pauzu. Nastavljamo prema Skitači no prije nje skrećemo desno na Suze svete Lucije i na Brdo gdje se nalazi lijepi vidikovac, bivša osmatračnica JNA. Vraćamo se na put, dolazimo do planinarske kuće na Skitači. Nastavljamo do obližnjeg vrha Orlić. Vraćamo se do kuće, odmaramo, marendamo, pijemo čaj, kavu… Nakon duže pauze nastavljamo hodanje u smjeru Crne punte, početka (ili završetka? J ) Istarskog planinarskog puta. Ako nas vrijeme pusti, toćamo ruke / noge u moru, pa nastavljamo dalje. Dizalica, magrinje, crkva i polako stižemo natrag u Brovinje. Na stazi smo cca 6 sati; prelazimo oko 15 km. Žigovi: Skitača i Crna punta

Oprema: izletnička, prilagođena vremenskoj prognozi (zaštita od kiše, sunca, vjetra,…); hrana i piće, mali ručnik, planinarska iskaznica, gojzerice, štapovi (preporučeni), …

Zahtjevnost: izlet je tehnički nezahtjevan, kondiciono nezahtjevan, ali težak za zglobove (većina staze je na kamenjaru).

Sudionici pohoda dužni su pridržavati se uputa vodiča. Organizator zadržava pravo promjene programa ovisno o okolnostima.

Odazivom na pohod svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s uvjetima istoga, te da pristupa pohodu na vlastitu odgovornost.

 

Prijava najkasnije do četvrtka, 14. 11. 2019. na 0917256789; vodič: Davorka Prusić