Planinarski pohod Mošćenice 173 m/nv – Kremenjak 827 m/nv – Šikovac 780 m/nv– Sisol 833m/nv – Brseč; nedjelja, 24.3.2024.

Mjesto i vrijeme okupljanja: 7,00  autobusna stanica Pazin;

Prijevoz: osobnim automobilima

Vozimo se do Brseča (tu ostavljamo nekoliko automobila) te grupiramo u aute i vozimo do Mošćenica.

Opis pohoda: Polazimo iz Mošćenica (173 m) prema Kremenjaku (827 m) preko zaselaka Rovini, Kalac i Mihani prema visoravni Vela Ravan. Za cca 2,30 sata stižemo na  Kremenjak.  Po dolasku na Kremenjak napravit ćemo pauzu. Nakon odmora, nastavljamo put Šikovca i Sisola. Sa Sisola se spuštamo u Brseč. Šoferi automobila voze druge šofere po aute u Mošćenice.

Karakteristike staze: srednje teška staza; od 7-8 sati hoda; visinska razlika oko 1130 m; dužina staze cca 15 km.

Oprema: standardna za sredogorje, zaštita od sunca, kiše, vjetra i snijega, rukavice (za pentranje po Šikovcu i Sisolu),  štapovi (poželjni), prva pomoć; osobni dokumenti – osobna i planinarska iskaznica sa uplaćenom članarinom za tekuću godinu

Hrana i piće:  iz ruksaka

Predviđeno vrijeme hodanja od 8,00-16,00 sati

Vodiči:  Patricija Jedrejčić (mentor)  i Lea Bertoša (vodič – pripravnik)

PRIJAVE: do 22. ožujka 2024., na telPatricija – (098 96 55 760); Lea (098440855) (poruka sa imenom i prezimenom).

 Svaki sudionik svojim pristupanjem izletu potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da izletu pristupa na vlastitu odgovornost, da ima plaćenu članarinu Društvu, kao i da će se pridržavati plana izleta, uputa i odluka glavnog vodiča.

  • Vodiči ne snose odgovornost za osobu koja se samovoljno udalji od vođene skupine, bez njegova znanja ili protivno njegovoj uputi.