Planinarskom društvu “Pazinka” odobren projekt “Otkrijmo ljepote prirode”

Zaklada za poticanje partnerstva i razvoja civilnog društva odobrile je putem natječaja “Mali projekti za bolje sutra” Planinarskom društvu “Pazinka” 15,000 kuna za projekt “Otkrijmo ljepote prirode”

Projektom se planira opremanje atraktivne staze Malenica koje iz Grdosela vodi prema utvrdi Zelengrad, čišćenje i označavanje staze koja iz Pazina vodi prema Grdoselu i nastavlja dalje prema Velikom Slapu (Butoniga) , promocija zdravog načina života i obiteljskog planinarenja i učiniti je dostupnom građanima svih dobi. Planinarsko društvo planira grupnim aktivnostima pojačati i informirati građane o ljepotama krajolika Pazinštine i promovirati pješačenje i planinarenje kao zdrav način života, a kroz obiteljsko planinarenje kao jedan od njegovih oblika, promovirati
međugeneracijsko razumijevanje i komunikaciju obitelji u prirodi, a time neposredno i na smanjenje kardiovaskularnih bolesti, razvoj drugih pogodnih sportsko-rekreacijskih aktivnosti poput brdskog biciklizma, trekkinga itd.