Tuhobić – 4.12.2016.

Pohod na Tuhobić koji je bio odgođen zbog lošeg vremena održat će se 4.12.2016.

Tuhobić je izdužena planina strmih strana, što se pruža primorskim rubom goranske visoravni, od Gornjeg Jelenja prema Fužinama. Tuhobić (n/v 1109 m) – je travnati vrh, kao i najveći dio grebena. Na malom betonskom stupiću sa južne strane ugrađen je žig.

Prijevoz: osobnim automobilima

– Mjesto i vrijeme okupljanja:  autobusna stanica Pazin u 7:50                                                       polazak  iz Pazina         – 8:00 h;       povratak u Pazin oko 17:00 sati

– Plan puta: Ishodište pohoda: kapelica na kraju naselja Zlobin (n/v 787 m), vrh Jelenčić (n/v 1106 m), vrh Tuhobić (n/v 1109 m), povratak kružnom turom preko lovačke kuće Tuhobić (n/v 886 m) do kapelice i parkinga Zlobin (n/v 787 m).

– Dužina staze 12 km (srednje teška)

– Vrijeme hodanja: 5-6 sati

– Oprema: Standardna planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima sa zaštitom od kiše, sunca, vjetra, štapovi, kapa, rezervna odjeća, planinarska iskaznica.

– Hrana i piće: u vlastitom aranžmanu (iz ruksaka), dovoljne količine vode.

Prijevoz: osobni automobili

Vodiči:  Larisa Močibob (098 987 0883) i Dalibor Jakovčić (098 168 4149)

Prijave:     Larisa 098 987 0883        

Napomena: Odazivom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat s planom i zahtjevima izleta, da je s njime suglasan, te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da je član HPS-a s uplaćenom članarinom za tekuću godinu, te da pristupa na izlet na vlastitu odgovornost uz pridržavanje uputa planinarskog vodiča i poštivanje planinarske etike.

Vodič zadržava pravo izmjene programa prema uvjetima na terenu.