Četvrtak, 20.03.2014. u 19h: Opća planinarska škola – Ivana Milošević “Organizacija HPS-a i priprema za odlazak u planinu”

Obavještavaju se polaznici Opće planinarske škole da će sljedeće predavanje biti održano u četvrtak 20/03/2014. s početkom u 19 sati. Predavanje će održati Ivana Milošević na temu “Organizacija HPS-a i priprema za odlazak u planinu” u Društvenom centru “Veli Jože” u Pazinu.

U petak, 21.03.2014., ćemo se priključiti PD Skitacima u “Noćnom pohodu na Skitaču”. Za članove PD Pazinka i polaznike Opće planinarske škole (one koji to žele): okupljanje na parkiralištu iza Spomen doma od 18,30-18,45.
18,45 polazak za Labin, osobnim automobilima.
Detalji se nalaze ovdje:
Pozdrav proljeću: Noćni pohod na Skitaču – 21.03.2014.
PD Skitaci pozivaju sve planinare na 7. tradicionalni noćni pohod povodom dolaska proljeća.
Opis izleta: Okupljamo se na trgu u starom gradu (Crć). U 20h okupljamo se na trgu. U 20:15 krećemo prema Skitači. Staza vodi preko Gondolići po LPP-u prema vrhu Oštri (531m). Sa Oštri se spuštamo po LPP-u, preko crkve Sv.Mateja, prema Skitači. Dolazak na Skitaču oko ponoći.
Težina : laka staza
Vrijeme trajanja : 4 sata
Okupljanje: 20h na trgu u starom gradu
Povratak: Osobnim automobilima u vlastitoj organizaciji
Oprema: Čeona(naglavna) lampa obavezna, ostala standardna planinarska oprema,
U slučaju noćenja u domu na Skitači preporučena je vreća za spavanje.