Izvještaj s planinarenja – Triglavska jezera

Dana 15. srpnja 2023. osamnaestero planinara Pd Pazinke krenulo je na uspon Komarčom do Koče pri triglavskim jezerima.

Zahtjevni uspon do Crnog jezera bio je još naglašeniji visokom temperaturom i sparinom, ali nismo posustajali. Pri dolasku do Crnog jezera napravili smo kraću pauzu te prema planu krenuli put Koče pri triglavskim jezerima. Došavši do Koče napravili smo daljnji plan te odlučili obići cijelu dolinu Triglavskih jezera do Prehodavci. Obzirom na već spomenutu vrućinu i sparinu morali smo napraviti dvije grupe pa je jedna grupa „potegnula“ skroz do Prehodavci dok je druga uživala toćajući umorne noge u tirkiznoj vodi jezera. Vratili smo se istim putem natrag te spremili za noćenje.

Dana 16. srpnja 2023. krenuli smo do Koče pod Bogatinom te se preko Komne spustili do Koče pri izviru Savice. Obala Savice u trenutku je pretvorena u plažu na kojoj su se hladile uzavrele noge.

Planinarenje su vodili Patricija i Alberto Jedrejčić

Tekst: Patricija Jedrejčić, Fotografije: Sonja Levak