Obilježavanje Europskog tjedna sporta i Rujanskih svečanosti u Pazinu

U Gradu Pazinu održana je konferencija za medije povodom Europskog tjedna sporta, koji se u Pazinu i druge godine zaredom obilježava u sklopu Rujanskih svečanosti. Program počinje već danas, 18. rujna i traje sve do 3. listopada.
Ministarstvo turizma i sporta kao nacionalno koordinacijsko tijelo Europskog tjedna sporta, pod logom Europske komisije i parolom #BeActive teži podizanju svijesti o pozitivnom utjecaju tjelesne aktivnosti i športske prakse u svakodnevnom životu. Slijedom navedenog, Grad Pazin i Zajednica sportskih udruga Grada Pazina prijavili su niz događanja u sklopu Europskog tjedna sporta 2021. godine.
Naime diljem država Europe pa tako i u Republici Hrvatskoj, od 23. do 30. rujna 2021. godine će se po šesti puta održati Europski tjedan sporta, inicijativa Europske komisije s ciljem podizanja svijesti o važnosti sporta i tjelesne aktivnosti građana. Tjedan sporta namijenjen je svima bez obzira na dob, podrijetlo ili tjelesnu pripremljenost.
Povodom obilježavanja Rujanskih svečanosti, pod pokroviteljstvom Grada Pazina i Saveza sportova županije Istarske, pazinski sportski klubovi u suradnji sa Zajednicom sportskih udruga Grada Pazina i Pazin sportom d.o.o. organizirat će niz takmičenja, u različitim sportovima poput penjanja, boćanja, sportskog ribolova, planinarenja, košarke, nogometa, odbojke i atletike.
Predstavnici udruga i sportskih klubova, predstavili su sportski program koji će obilježiti ovogodišnji Europski tjedan sporta.

ŠPORTSKO PENJAČKI KLUB HIPERAKTIV

18.09 od 10:00 sati BOULDER LIGA ISTRE I KVARNERA – U Pazinu u prostorijama SPK Hiperktiva

BOĆARSKI KLUB PAZIN

18.09. od 11:00 sati BOĆARSKI TURNIR ‘RUJANSKE SVEČANOSTI’ – Boćarski centar ‘Aleksandar Anzur’

ŠPORTSKO RIBOLOVNO DRUŠTVO PAZINČICA

19.09. od 7:00 sati RUJANSKI SUSRETI U LOVU RIBE UDICOM NA PLOVAK – Bare u Cerovlju

PLANINARSKO DRUŠTVO PAZINKA PAZIN

22.9. od 17:00 sati ĐIR PAZIN – BERAM – Organizirano pješačenje kružnom stazom Pazin – Beram

KOŠARKAŠKI KLUB PAZIN

24.25.26. 09. KOŠARKAŠKI TURNIR MARIJAN SALAMUN SALKO – U Školsko-gradsko sportska dvorana u Pazinu

AUTO MOTO KLUB NO LIMITS – ISTRA

24.25.26. 09. 26. MEĐUNARODNA OFF ROAD MANIFESTACIJA ISTRA – Arena Buići

ZAJEDNICA SPORTSKIH UDRUGA GRADA PAZINA

27.09. od 9:00 sati OTVORENA VRATA UDRUGA – Sportske dvorane i Gradski stadion u Pazinu

ŠPORTSKO REKREATIVNI KLUB VITA

27.09. u 17.00 sati „ZVRKA SE TRKA „  – Obiteljska zagonetna priča i utrke na pazinskom šetalištu

29.09. u 17.30 sati  ĐIR OKO PAZINA – Nordijsko hodanje na stazi u okolici Pazina dužine 8-10 km.

NOGOMETNI KLUB PAZINKA-PAZIN

29.09. od 16:00 sati NOGOMETNI TURNIR RUJANSKE SVEČANOSTI U13 – Gradski stadion Pazin

KOŠARKAŠKI KLUB PAZIN

2.-3. 10. KOŠARKAŠKI TURNIR MATKO GORTAN – U Školsko-gradsko sportska dvorana u Pazinu

ŽENSKI ODBOJKAŠKI KLUB PAZIN

02.10. od 10:00 sati ODBOJKAŠKI TURNIR ZA DJEVOJČICE – U Školsko gradsko sportskoj dvorani u Pazinu