Pd Opatija poziva na 2. pohod po VUĆ (Vrhovima Učke i Ćićarije) u nedjelju, 27.11.2022.

Planinarsko društvo Opatija poziva  sve zainteresirane planinare na pohod po planinarskoj obilaznici Po vrhovima Učke i Ćićarije, koji će se održati u nedjelju 27. studenoga 2022. Okupljanje je predviđeno pred Planinarskim domom „Poklon“ u 8:30, nakon čega će se formirati grupe i krenuti u 9 sati na jednu od ponuđenih tura.

Planirane su dvije grupe:
– grupa A: Poklon – Plašćenica – Suhi vrh – Krog (oko 5 sati hoda)
– grupa B: Poklon – Plas (oko 2 sata hoda)

Ture će voditi vodiči PD-a “Opatija”.

Planinare koji dolaze dan prije samoga pohoda pozivamo i na otvorenje izložbe fotografija Po vrhovima Učke i Ćićarije autora Zorana Popovskog. Otvorenje će se održati u Planinarskom domu “Poklon” u subotu 26. studenoga 2022. u 18 sati.

Tim aktivnostima bit će obilježen prvi rođendan druge planinarske obilaznice PD-a “Opatija”, koja je uspostavljena povodom obilježavanja 70. obljetnice Planinarskoga društva “Opatija” i 145. obljetnice planinarstva u Istri, a otvorena u studenome 2021.

27_2. Pohod po VUĆ – 27.11.2022. – POZIV