Pješačenje od Vrsara do Sv. Mihovila u Kloštru u subotu 10.11.2018.

Pd Planik podružnica Poreč poziva sve zainteresirane na pješačenje u subotu 10.11.2018. prema sljedećem programu:

OKUPLJANE: Parking kod groblja u Vrsaru od 8:30 do 9:00 OPIS PJEŠAČENJA: Pješačenje kreće u 9:00 preko glavne ceste prema stanciji Velika, gdje ćemo imati malu pauzu uz kratko stručno predavanje o zanimljivom arheološkom lokalitetu Monte Ricco (rimska cisterna). Nakon toga krećemo dalje prema vrsarskom aerodromu te kroz šumu Kontija do Kloštra (uz dvije pauze – vrh Mukaba i lovačka). U Kloštru ćemo također imati stručno predavanje o samostanu Sv. Mihovil koji se tamo nalazi. MARENDA i POVRATAK: Besplatna marenda će biti organizirana u konobi u blizini samostana gdje će nas čekati autobus koji će pješake besplatno vratiti na početnu točku, parking kod vrsarskog groblja. STAZA: Staza nije zahtjevna, te su dobrodošli svi, od najmlađih do najstarijih; Trajanje oko 5h; Udaljenost oko 13km. Napomena : Prisutni na pohodu dužni su pridržavati se uputa i vodiča. Vodič zadržava pravo promjene programa ovisno o okolnostima. Organizator: HPD “PLANIK“ Umag, podružnica Poreč; Igor Ostojić (091/50 78 019) Vodič: Goran Šepić Projekt će se realizirati uz financijsku potporu Općine Vrsar – Orsera.