Planinarski izlet Platak- Jelenc-Planina-Platak, Nedjelja, 28.08.2022.

Okupljanje i polazak: Parking iza autobusne stanice Pazin u nedjelju 28.08.2021. u  06,30 h.

Prijevoz:  Osobnim automobilima

Vodiči: Loredana i  Igor

Prijave: do  27.08.2022.  na tel. 0919507501 Loredana

 Opis izleta:

Osobnim automobilima idemo do Platka, odnosno do mjesta Veliko Snežno, gdje parkiramo. Pohod   započinjemo  u 8 sati i obilazimo rijeđe posjećene vrhove  Jelenc  1442 m i Planinu 1426m koji se nadovezuju na Guslicu. Staza je najvećim dijelom u hladovini, samo smo na vrhovima na otvorenom gdje se pruža prekrasan pogled na okolne vrhove, Učku i Kvarner.

Kondicijska zahtjevnost staza:   K-2 / hoda se manje od 7 h

Tehnička zahtjevnost staza:  T -2 umjereno zahtjevno.

Visinska razlika: VR -3 umjereno zahtjevno cca 650m.

Oprema: Planinarska oprema prilagođena vremenskim uvjetima sa zaštitom od kiše, sunca i vjetra,  planinarske gojzerice, štapovi, kapa.

Dokumenti: osobna iskaznica ,  planinarska i zdravstvena iskaznica.

Hrana i piće: iz ruksaka , minimum 1,5 l vode.

Nakon pohoda moguće je ručati u Velikom domu na Platku ako ima zainteresiranih, najava nije potrebna.

 Napomena:

  • Svaki sudionik pristupa izletu na vlastitu odgovornost i mora imati plaćenu članarinu HPS-a.
  • Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta prema uvjetima na terenu.
  • Tijekom izleta sudionik treba: Skrbiti o svojoj sigurnosti i sigurnosti drugih planinara; Postupati prema uputama glavnog vodiča; Ponašati se u skladu s načelima planinarske etike; Čuvati ugled planinarske udruge; Biti odgovoran glavnom vodiču.
  • Svaki sudionik svojim pristupanjem izletu potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da izletu pristupa na vlastitu odgovornost, da ima plaćenu članarinu Društvu, kao i da će se pridržavati plana izleta, uputa i odluka glavnog vodiča.
  • Glavni vodič ne snosi odgovornost za osobu koja se samovoljno udalji od vođene skupine, bez njegova znanja ili protivno njegovoj uputi.