Planinarski pohod kružnom stazom Gradnji breg – Nedjelja 05.02.2023.

Opis pohoda: Krećemo makadamskom cestom iz Paza, zatim nastavljamo šumskim putem, a malo i asfaltom prema selu Tencići, odakle se uspinjemo šumskim putem do drugog najvišeg (nakon Starog Draguća) vrha središnje Istre – Gradnji brega (497 m.n.v.). S njega se spuštamo do Račjeg slapa gdje radimo pauzu. Nakon toga, vraćamo se putem sa lijepim otvorenim vidicima na istok i jug nazad prema Pazu.


Opis puta: Vožnja iz Pazina prema Pazu. Parkiramo se u blizini škole u Pazu. Kome je bliže Paz nego Pazin, može doći direktno.
Mjesto i vrijeme okupljanja: Autobusna stanica Pazin u 9:00 h, početak pohoda u 9:30 h
Prijevoz: osobni automobili
Vrijeme hodanja: oko 4 sati (kružna staza)
Težina staze: tehnički i kondicijski srednje teška staza
Oprema: Standardna oprema za nisko gorje, zaštita od sunca i kiše u skladu sa vremenskim prilikama.
Hrana i piće: vlastiti aranžman (iz ruksaka)
Oprema: Standardna oprema za nisko gorje, zaštita od sunca i kiše u skladu sa vremenskim prilikama
Vodič: Dalibor Jakovčić (098 168 4149)
Prijave: do 04.02.2023. porukom na telefon vodiča, ime i prezime, kontakt broj mobitela.
Napomene:

  • Svaki sudionik pristupa izletu na vlastitu odgovornost, mora imati plaćenu članarinu HPS-a.
  • Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta prema uvjetima na terenu.
  • Svaki sudionik svojim pristupanjem izletu potvrđuje da je upoznat s uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da izletu pristupa na vlastitu odgovornost, da ima plaćenu članarinu Društvu, kao i da će se pridržavati plana izleta, uputa i odluka glavnog vodiča.