Upisi u Opću planinarsku školu u Labinu

Dobili smo informaciju da ima još mjesta za upis u Opću planinarsku školu koja počinje sutra, u utorak, 24.09.2013. s početkom u 19 sati u Labinu. Svi zainteresirani iz Pazina mogu se još prijaviti na naš mail: planinarsko.drustvo.pazinka@gmail.com, ovdje u inbox ili na broj moba: 098-9655-760 ili na 095-8501-213.

PLANINARSKA ŠKOLA 2013

PLANINARSKA ŠKOLA – PRIJAVNICA
U prilogu možete preuzeti prijavnicu za planinarsku školu – Škola-prijavnica.
Ispunjenu prijavnicu donesite sa sobom na uvodno predavanje.

OPĆA PLANINARSKA ŠKOLA 2013. (24.09. – 15.12.2013.)

Planinarsko društvo “Skitaci” Labin organizira Opću planinarsku školu, kao osnovni oblik obrazovanja planinara. Polaznici stječu kodeks planinarske etike i elementarna znanja o sigurnosti kretanja u planini, uče se vještinama koje im mogu pomoći u slučaju kakve nevolje i upoznaju se sa prirodom.

Završena planinarska škola uvjet je za upis u škole i tečajeve iz planinarskih specijalnosti (speleološka, alpinistička, športsko-penjačka, markacijska i vodička).
Škola se sastoji od teoretskog (predavanja) i praktičnog dijela (vježbe i izleti), a školu vode iskusni planinari planinarskog društva «Skitaci» Labin, vodiči Stanice planinarskih vodiča Istra, speleolozi i članovi Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS).

U planinarskoj školi bit će zastupljena sljedeća predavanja: osnove planinarenja sa etikom, planinarska organizacija, planine i kretanje po planinama, planinarska oprema, orijentacija, organizacija planinarskih izleta (priprema), markiranje planinarskih putova, prva pomoć, HGSS i opasnosti u planinama, alpinizam, spelologija, meteorologija, ekologija, radne akcije i dežurstva u našoj planinarskoj kući na Skitači, završni ispit i svečana dodjela diploma.

Kako upisati planinarsku školu ?

Upisi u planinarsku školu počinju 04.09.2013. i traju do 24.09.2013. (svakog utorka) u prostorijama planinarskog društva «Skitaci», Kalić 2 Labin, od 20 do 20.30 sati.
Predavanja će se održavati utorkom u prostorijama RIŠ-a od 19 do 21 sat, a uvodno predavanje biti će 24.09.2013. (utorak) u 19 sati, a vježbe i izleti vikendima.

Upisnina za opću planinarsku školu iznosi 100 kuna, a uvjet je obavezno članstvo u HPS-u (PD Skitaci ili ostala društva HPS-a sa iskaznicom i markicom HPS-a za 2013.g). Polaznici škole sami snose troškove prijevoza, noćenja i prehrane na vježbama–izletima.

Voditelj škole: Saša Kardinar, SPV Istra, 091 366 2424
Informacije: Kristian Ružić 095 905 3153, Aleksandar Kršulja 091 1867 828, ili na e-mail društva: pd.skitaci@pu.t-com.hr

Osnovne stvari o školovanju i planinarstvu uopće možete naći na stranicama HPS-a (http://www.hps.hr/planinarstvo/postani-planinar/)