Izvještaj sa pohoda na Mali i Veliki Planik, održanog 19.3.2023.

 

Na raspisani poziv za prijavu na pješačenje od Brguca do Malog i Velikog Planika te povratak preko Korita u Brgudac, prijavilo se 13 planinara članova Pd Pazinke. U nedjelju ujutro, okupili smo se na autobusnoj stanici i autima krenuli za Brgudac.

Na planinarenje se prijavilo četvero novih članova (učlanjenih u ovoj godini). Sa prijavljenim članovima vodičkinja (P. Jedrejčić) obavila je razgovor, prilikom prijave, s uputama o potrebnoj obući i odjeći i osnovnim savjetima za pješačenje. Vrijeme je bilo ugodno za hodanje, svi su članovi bez poteškoća savladali stazu, te smo se u ugodnom druženju zaustavili  i odmorili u Planinarskom domu na Koritima a potom spustili u Brgudac.

Vodiči: Alberto i Patricija Jedrejčić

Trasa puta: Brgudac, stazom br. 412 (preko kamenoloma) do M. Planika – V. Planik – Škrljavnik – Korita – Brgudac

Start iz Brguca u 8,40, povratak u 15,00.

Izvještaj pripremila: Patricija Jedrejčić; Fotografije: Marijana Milevoj