Pojačanje u markacističkom odjelu

Prošli vikend naše je Društvo postalo bogatije za još tri markacista. Markacističkom tečaju na Poklonu pristupilo je troje naših članova; Estrelita Belušić, Silvio Gojtanić i Sebastian Širol. Dečki su i ranije često pomagali u markacističkim akcijama, a Stela je već neko vrijeme iskazivala volju i entuzijazam da se pridruži ekipi održavanja staza u našem Društvu.

Tokom vikend tečaja odslušali su predavanja, uspješno položili ispit (s odličnim!) te odradili i praktični dio tečaja; pod budnim okom instruktora crtali su markacističke oznake i čistili stazu od granja. Prenijeti ćemo riječi naše Estrelite: “Pohvala predavačima i instruktorima na vrlo detaljnom i besprijekornom predavanju te uputama na terenu. Definitivno su dali maksimum da bi prenijeli znanje i iskustvo za nas polaznike.”

Veoma smo ponosni na naše nove markaciste i radujemo se njihovom doprinosu. Iskrene čestitke!